8 pułk przeciwlotniczy


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
KREDO Podoficera Wojsk Lądowych

 

Jestem Podoficerem Wojsk Lądowych, profesjonalistą, przywódcą żołnierzy. Dążę, jako dumny członek korpusu podoficerów do chluby tego korpusu, Wojsk Lądowych i dobra polskiego narodu, bez względu na sytuację, w jakiej się znajdę.Nigdy nie wykorzystam mojego stopnia lub stanowiska do osiągnięcia własnej korzyści czy też osobistego bezpieczeństwa.

Kompetencja jest moją myślą przewodnią.Moim celem jest techniczna oraz taktyczna biegłość i doskonałość. Wykonanie zadania, gotowość, wyszkolenie oraz dobro moich żołnierzy są dla mnie najważniejsze.Wszyscy żołnierze zasługują na najlepszej jakości przywództwo  ja im to zapewnię. Moi podwładni zobligowani są wykonywać moje zgodne z prawem rozkazy, dlatego biorę odpowiedzialność za ich czyny.

Jestem profesjonalistą, nikt za mnie nie musi wykonywać moich obowiązków. Będę zawsze lojalny, zdobędę szacunek i zaufanie tych, z którymi służę: przełożonych, kolegów i podwładnych.Będę przejawiał inicjatywę działając odpowiednio w przypadku braku rozkazów. Moja prawośći moralna odwaga nie zna kompromisów. Nigdy nie zapomnę i nie pozwolę zapomnieć moim kolegom, że jesteśmy podoficerami, profesjonalistami, przywódcami.

    
pdf

Kontakt

8 pułk przeciwlotniczy
4-go marca 5
75-901 Koszalin
tel. 261456260
fax. 261456545
jw1223koszalin@ron.mil.pl