8 pułk przeciwlotniczy

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
11 czerwca 2018
Dzieci dzieciom na Dzień Dziecka
W dniu 01.06.2018 roku żołnierze IV zmiany PKW EUTM RSA mjr Michał DĄBROWSKI (8pplot) oraz kpt. Tomasz BRZYWCY (12 DZ) stacjonujący w stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej (RŚA) – Bangui, przekazali ks. Arturowi BARTOLOWI, salezjaninowi prowadzącemu misję katolicka, dary (blisko 60 kg) zebrane w Koszalinie i przesłane do Afryki.


Organizatorem zbiorki była Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 21 z Koszalina. W zbiórce poza uczniami z SPI 21 oraz  osobami związanymi ze szkołą licznie wzięły inne osoby prywatne oraz firmy z Koszalina. Zebrane dary to materiały piśmiennicze, zabawki oraz drobny sprzęt sportowy. Wszystkie przekazane przedmioty bardzo ucieszyły księdza Artura jak również spotkały się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem przez dzieci. Cieszymy się bardzo, że przekazane dobra sprawiły dużo radości dzieciom których życie codzienne nie rozpieszcza. Gdyby nie przeprowadzona akcja większość z nich nie miałaby okazji choć przez jakiś czas bawić się, grać i używać kolorowych artykułów piśmienniczych. Radość i uśmiech na ich twarzach był bezcennym widokiem.

Ksiądz Artur Bartol jest proboszczem lokalnej parafii w dzielnicy Galabagia oraz jednocześnie szefem misji salezjańskiej skupiającej w sobie przedszkole, szkołę podstawową, ośrodek zdrowia,  oraz centrum rozrywki dla starszych dzieci. Tak rozbudowana działalność w ramach jednej misji jest w RŚA rzadkością.

Dołączona galeria zdjęć: Dzieci dzieciom na Dzień Dziecka
generuj pdf
Kontakt

8 pułk przeciwlotniczy
4-go marca 5
75-901 Koszalin
tel. 261456260
fax. 261456545
jw1223koszalin@ron.mil.pl