8 pułk przeciwlotniczy

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
30 maja 2018
Święto 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego
W dniu 29.05.2018 r. odbyły się uroczystości z okazji Święta 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego, które rozpoczęto Mszą Świętą w Kaplicy Garnizonowej.


W obchodach uczestniczyli zaproszeni przedstawiciele jednostek wojskowych z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, służb mundurowych Garnizonu Koszalin oraz władze samorządowe, przedstawiciele środowisk kombatanckich, mieszkańcy  Koszalina.

Po wprowadzeniu wojskowej asysty honorowej meldunek o gotowości do uroczystego apelu Dowódcy 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego złożył Dowódca 1 dywizjonu przeciwlotniczego.  Podczas uroczystości  dowódca pułku uhonorował tytułem honorowym Zasłużony Żołnierz RP III stopnia oraz odznaką pamiątkową wyróżniających się żołnierzy pułku . Przybyli na uroczystość goście obejrzeli pokaz musztry paradnej przygotowany przez  pododdział z 1 dywizjonu przeciwlotniczego. Obchody zakończyły się defiladą pododdziałów oraz sprzętem. Kompanię honorową wystawił 3 dywizjon przeciwlotniczy. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Wojskowa z Koszalina.

Od godz. 8.00 zaproszonym gościom oraz społeczności koszalińskiej umożliwiono zapoznanie się ze sprzętem znajdującym się na wyposażeniu jednostki, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej.  Ponadto żołnierze pułku mieli możliwość podzielenia się swoimi pasjami - wystawa metaloplastyki oraz zabytkowych motocykli.

W godzinach popołudniowych żołnierze pułku z rodzinami uczestniczyli w pikniku rodzinnym.
W programie pikniku zapewniono  bardzo szeroki wachlarz gier i zabaw dla dzieci i młodzieży, który cieszył się bardzo dużym  zainteresowaniem.

Zgodnie z Decyzją Ministra Obrony Narodowej  nr 135/MON
z dnia 15 maja 2003 roku doroczne Święto 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego ustanowiono w dniu 18 maja – data upamiętnia zwycięską bitwę pod Monte Cassino.
Niestety z powodu intensywności i ilości zadań służbowych, szkoleń poligonowych tegoroczne obchody przeniesiono na dzień 29 maja – Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa.

Dołączona galeria zdjęć: Święto 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego.
generuj pdf
Kontakt

8 pułk przeciwlotniczy
4-go marca 5
75-901 Koszalin
tel. 261456260
fax. 261456545
jw1223koszalin@ron.mil.pl