8 pułk przeciwlotniczy

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
05 grudnia 2018
"SZKOŁA DLA POKOJU" W BOśNI I HERCEGOWNIE
Żołnierze XVI zmiany PKW EUFOR ALTHEA w Bośni i Hercegowinie po raz kolejny sprawili radość najmłodszym mieszkańcom tego kraju.


Żołnierze XVI zmiany PKW EUFOR ALTHEA w Bośni i Hercegowinie po raz kolejny sprawili radość najmłodszym mieszkańcom tego kraju. Dzieci zostały obdarowane artykułami szkolnymi, a nauczyciele otrzymali tablice, które ułatwią im codzienną pracę. Całą akcję umożliwiła długotrwała i owocna współpraca z polską organizacją „Szkoły dla pokoju”, która po raz kolejny zebrała oraz przysłała przybory szkolne dla dzieci z BiH. Pomoc została dostarczona do najmniejszych szkół, do których uczęszcza kilkanaścioro dzieci. Były to szkoły podstawowe w miejscowościach Sienina Rijeka, Vranjak oraz Dobropolije.

            Oprócz szkół, żołnierze Zespołu Łącznikowo-Obserwacyjnego odwiedzili również Ośrodek Pomocy Społecznej, znajdujący się w Klokotnicy, gmina Doboj Istok. Ośrodek ten współpracuje z międzynarodową organizacją Humanitarną EMMAUS. Obecnie przybywa tam 35 dzieci, które również ucieszyły się z otrzymanych przyborów. Wielką wdzięczność okazał także kierownik ośrodka, Sefir Halilović, który podkreślił, że każdy, nawet najmniejszy gest ze stronu żołnierzy EUFOR jest wielką pomocą dla niego oraz dla jego podopiecznych.

Dołączona galeria zdjęć: "SZKOŁA DLA POKOJU" W BOśNI I HERCEGOWNIE
generuj pdf
Kontakt

8 pułk przeciwlotniczy
4-go marca 5
75-901 Koszalin
tel. 261456260
fax. 261456545
jw1223koszalin@ron.mil.pl